Radek Sikorski miał dobrą pracę a będzie miał jeszcze lepszą

Na zdjęciu ilustracyjnym – Radosław Sikorski: chcemy stałych baz NATO. Foto: polskieradio.pl.google.com.

Motto:
Cierpliwość i praca jednych uszlachetnia, a drugich wzbogaca
(Wacław Berent)

Atlantic Council – jeden z największych światowych think-tanków, w którym zatrudnienie otrzymują byli prezydenci i ministrowie – da pracę Radkowi Sikorskiemu.

Wszystkich, którzy zamartwiają się nad losem byłego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, wypada uspokoić: da sobie radę, podali mu rękę Amerykanie. Jak można przypuszczać, Polska jest zbyt ciasna i duszna dla ambitnego, znanego w świecie jako polityka, a w Polsce – politologa, dziennikarza, długoletniego byłego ministra spraw zagranicznych, ministra obrony narodowej, przewodniczącego Komitetu do Spraw Europejskich, senatora oraz marszałka Sejmu Radka Sikorskiego. Tenże dobrze znany Radosław Sikorski otrzyma dobrą pracę w amerykańskim instytucie.

Były Marszałek Sejmu Radosław Sikorski, zrezygnował ze swojej funkcji, w związku z tzw. aferą podsłuchową, nie będzie kandydował w jesiennych wyborach do parlamentu RP. Zamiast tego, polski polityk ma otrzymać stanowisko międzynarodowego doradcy w prestiżowym amerykańskim think-tanku Atlantic Council (Rada Północnoatlantycka).

Rada Północnoatlantycka to think tank w dziedzinie spraw międzynarodowych. Powstała w 1961 roku i stanowi forum dla celów międzynarodowej polityki, biznesu i przywódców intelektualnych. Zarządza dziesięcioma ośrodkami regionalnymi i programami, które są związane z bezpieczeństwem międzynarodowym i globalną gospodarką. Siedziba Rady mieści się w Waszyngtonie.

Rada Północnoatlantycka (ang. North Atlantic Council, NAC) – to najważniejszy organ decyzyjny NATO. Wydaje deklaracje i komunikaty skierowane do opinii publicznej i państw, które nie są członkami NATO. W komunikatach uzasadnia przyczyny podjęcia określonych działań przez Sojusz Północnoatlantycki. Ponadto, Rada stanowi główną platformę konsultacyjną państw członkowskich w kwestiach ich bezpieczeństwa.

Atlantic Council to jeden z największych światowych think-tanków, w którym zatrudnienie znajdują byli prezydenci i premierzy oraz ministrowie. Obecnie pracuje tam trzech Polaków: Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski i Zbigniew Brzeziński.

Przyszłe zarobki Radosława Sikorskiego nie są dokładnie znane, jednak – jak zaznacza – gazeta “Fakt”, osoba zatrudniona na stanowisku dyrektora w Atlantic Council, może liczyć na pensję rzędu 100 tysięcy dolarów rocznie, a doradcy zarabiają więcej.

Źródło: wgospodarce.pl.

Stanisław Cybruch

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii afera, Ameryka, minister, polityka, Polska i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *