W minionej ekipie było kolesiostwo i partyjniactwo. A w PiS nie?

Beata Kempa i Andrzej Jaworski...

Na zdjęciu ilustracyjnym – Beata Kempa o Andrzeju
Jaworskim. Foto: polskatimes.pl
i tvn24bis.pl.google.com.  

“Jest bardzo dobrym fachowcem i uważałam, że powinien być w tych obszarach, które są gospodarcze (…) Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat i wydaję o nim jak najlepszą opinię” (Beata Kempa).

“Jest bardzo dobrym fachowcem…” – tak się zaczyna początek partyjnej “sagi” o wybitnych talentach i zasługach, najlepszych “naszych”… Dziś tylko o jednym takim. Zanim konkretnie o tym, wypada wspomnieć jedynie o kulisach politycznych rozgrywania odeszłych pokonanych przeciwnikach, którym ogólnie na imię PO.

“Dobra zmiana” to nie kolesiostwo?

W opiniach czołowych polityków PiS snuły się jakiś czas temu namolne podejrzenia i oskarżenia o kolesiostwo, partyjniactwo, kumoterstwo, a teraz nie. Wtedy rządziło PO, więc było paskudnie, wrednie źle, a dziś nie. Dlaczego? Skoro, jak niegdyś, panuje nadal to samo: partyjniactwo, kolesiostwo, poplecznictwo, klikowość, kumoterstwo.

Bo dziś rządzi Prawo i Sprawiedliwość – partia z nazwy – prawa, sprawiedliwa, uczciwa, postępowa, ugodowa, daleka od klikowości i mafijności. A że swoimi obsadza stanowiska w spółkach skarbowych to konieczność chwili, żeby w “dobrej zmianie” politycznej teorii, nieuczciwych i złodziei z minionej ekipy Tuska, wyrzucić na złomowisko historii. 

Beata Kempa ręczy za Jaworskiego

No i właśnie, w nowej “dobrej zmianie”, poseł PiS Andrzej Jaworski (lat 45), z dniem 14 maja 2016, został powołany na członka Zarządu PZU – poinformowała w specjalnym komunikacie firma. – PZU tylko na tym zyska. Na pewno nie będzie żądał złotych mercedesów, nie będzie prowadził bizantyjskiego stylu życia za pieniądze publiczne – mówiła o tej nominacji, w programie “Piaskiem po oczach” w TVN24, Beata Kempa, szefowa Kancelarii Premier Beaty Szydło.

– Jest bardzo dobrym fachowcem i uważałam, że powinien być w tych obszarach, które są gospodarcze (…) Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat i wydaję o nim jak najlepszą opinię – dodała pani szefowa pani premier.

Bo Andrzej Jaworski to etnolog po Uniwersytecie Mickiewicza w Poznaniu i doskonały fachowiec w zarządzaniu PZU, gdzie wystarczy być politykiem ekipy rządzącej, aby mieć wszechstronne predyspozycje, które wszędzie się nadają, gdyż za sobą wsparcie swojej partii mają. Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje “trzy kolejne pełne lata obrotowe”. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji jest rok 2016.

Trochę o Andrzeju Jaworskim

Aby nie były o Andrzeju Jaworskim złe wyobrażenia, trzeba zaznaczyć, że jest też po studiach doktoranckich z politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył ponadto kilka szkoleń i studiów podyplomowych m.in. “Modernes Firmenmanagement: Marketing und Finanzen” (Berlin International Academy) i “The Baltic Sea Environment” (The Baltic University).

Pełnił także kolejno poważne funkcje: głównego specjalisty, a następnie wicedyrektora do spraw turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, potem był zastępcą prezesa, a następnie prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa Warszawa sp. z o.o. Aż wreszcie wskoczył na wysoką funkcję prezesa Zarządu Stoczni Gdańsk S.A., która – niestety – upadła.  

Andrzej Jaworski wpisał sobie na listę CV i zasług kadrowych, również funkcje: Przewodniczącego Rady Nadzorczej MCSE sp. z o.o., Przewodniczącego Rady Nadzorczej KE Energa oraz Członka Rady Nadzorczej PKP Intercity.

Poza tym wszystkim, był w trzech kadencjach posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w obecnej pełni funkcję przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych.
Źródło: tvn24bis.pl.

Stanisław Cybruch

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii ludzie, partia, polityka, Polska, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „W minionej ekipie było kolesiostwo i partyjniactwo. A w PiS nie?

  1. Irena M. pisze:

    Czy ta powyzsza laurka to dokument stwierdzajacy jego bezwzgledna i niezbedna obecnosc w Zarzadzie PZU.Ja pamietam, ze to wlasnie Jaworski swoimi konszachtami z ukraincami przyczynil sie do upadku stoczni, a mial byc jej uzdrowicielem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *