Fundacja Tomasza Sakiewicza otrzyma 6 mln zł dotacji

dziennikarze-tomasz-sakiewicz-l-i-jan-pospiszalski-p

Na zdjęciu ilustracyjnym – dziennikarze Tomasz Sakiewicz (L) i Jan Pospieszalski (P). Foto: oko.press.google.com.

Jeśli nie wiesz, jak chronić przyrodę, załóż fundację za narodowe miliony. Że co – nie masz wprawy? Patrz na redaktora naczelnego “Gazety Polskiej”. Fundacja da ci chwałę, sponsorom reklamę, a partii… dumę i siłę walki o dobrą sprawę. Dla Polski.

Tomasz Sakiewicz – żarliwy zwolennik PiS i ideologii Jarosława Kaczyńskiego – od lat czyni wiele na rzecz umacniania siły i woli walki o jak najdłuższe panowanie partii dziś panującej w Polsce. Jeszcze niedawno z ogromną troską walczył o pieniądze na kolejną gazetę konserwatywną dla wspierania dążeń do zwycięstwa PiS. Organizował wyjazdy ekip “Gazety Polskiej” i najlepszych katolików na święta państwowe na Węgry, w tym rocznice zwycięstwa Victora Orbana. Teraz nie musi – ma zwycięstwo PiS.

Obecnie ma też nowy pomysł na zdobycie milionów złotych, nie na byle co, lecz na “szczytną” fundację przyrodniczą. Fundacja założona przez Tomasza Sakiewicza ubiega się o 6 mln zł dotacji. Ma budować portal o Puszczy Białowieskiej. Projekt zyskał pozytywną ocenę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – podaje serwis OKO.press.

Serwis OKO.press – trzecie miejsce na liście rankingowej – zajęła Fundacja Niezależne Media, związana ze środowiskiem dziennikarzy “Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza. Zdaniem serwisu jest “niemal pewne”, że to ona dostanie pieniądze z NFOŚiGW.

Fundacja Niezależne Media “niepokornych” dziennikarzy, zgłosiła iście rewolucyjny i rewelacyjny, narodowy projekt: “Propagowanie wiedzy na temat bioróżnorodności, ochrony, idei zrównoważonego rozwoju, instytucji Natura 2000 na przykładzie terenów Puszczy Białowieskiej poprzez zbudowanie i prowadzenie portalu multimedialnego puszcza.tv”.

Portal ma propagować bioróżnorodność polskiej puszczy, a jego twórcy mają robić propagandę wokół wiecznego lasu w Polsce, że ma się dobrze. Choć drzewa są cięte dniami i nocami, to tylko w ucieczce przed szkodnikami kornikami. A nie tak, jak wrzask czynili wrogowie Polski i polskiej przyrody, że na puszczy szkodę.

Budowa portalu puszcza.tv ma kosztować blisko 7,2 mln zł, z czego ponad 6 mln zł fundacja oczekuje od NFOŚiGW. To niemal połowa środków, które Fundusz przeznacza na ten cel (12,9 mln zł). Środki pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Według portalu OKO.press, fundacja Niezależne Media “niepokornych” dziennikarzy, nie ma żadnego doświadczenia w realizacji ekologicznych projektów edukacyjnych, a “ochronę środowiska” wpisano do jej statutu, tuż przed złożeniem wniosku o dofinansowanie z NFOŚiGW.

Fundację Sakiewicza Niezależne Media założyli w 2008 roku: Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny “Gazety Polskiej” i “Gazety Polskiej Codziennie” oraz prawnik Sławomir Sawicki. Prezesem fundacji jest nie byle kto, a właśnie Joanna Jenerowicz – sekretarka naczelnego w “Gazecie Polskiej”, a wiceprezesem Marek Kordas – jeden z założycieli partii PiS.

Fundacja to “nowe, niezwykle nowoczesne medium, będzie prawdziwą gratką dla miłośników przyrody oraz osób zainteresowanych polską tradycją jej ochrony. Fundacja Niezależne Media od lat wspiera i współtworzy projekty medialne, jej zespół ma w tym zakresie unikatowe doświadczenie. Do prac nad powołaniem multimedialnego portalu przyrodniczego zaproszono osoby z bogatym dorobkiem naukowym, filmowym i fotograficznym” – przekonuje niezalezna.pl.

“W gronie ekspertów są wykładowcy akademiccy, również z uczelni spoza Polski. W ramach projektu będą prowadzone ogólnopolskie akcje edukacyjne adresowane m.in. do uczniów, studentów wydziałów leśnych, nauczycieli oraz osób chcących podjąć działania obywatelskie się na rzecz racjonalnej ochrony przyrody” – zachwala portal niezalezna.pl.

Tylko, jak to zachwalanie ma się w masie, do opinii OKO.press, że “Fundacja Niezależne Media “niepokornych” dziennikarzy, nie ma żadnego doświadczenia w realizacji ekologicznych projektów edukacyjnych, a “ochronę środowiska” wpisano do jej statutu, tuż przed złożeniem wniosku o dofinansowanie z NFOŚiGW”? Kto ma uwierzyć w suchą, sztywną, nie popartą żadnymi faktami, reklamę niezaleznej.pl?

Każdy, kto zauważy, że w sprawę macza choćby jeden palec osobowa ze środowiska PiS, wie czym idea portalu puszcza.tv, dotycząca Puszczy Białowieskiej, pachnie. Na pewno nie przyrodą i nie bioróżnorodnością, a raczej polityczno-partyjną chytrością.
Źródło: wiadomosci.onet.pl.

Stanisław Cybruch

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii ludzie, partia, pieniądze, polityka, Polska, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *