Szef MON zdradził, że był “trzeci atak cybernetyczny z Rosji”

 

Antoni Macierewicz miałby o wiele łatwiejsze i prostsze życie, gdyby nie ciągłe “utarczki” z Rosją. Tym razem mówi, że doszło do kolejnego ataku cybernetycznego na Polskę, ze strony Rosji.  

Według ministra obrony Polski, doszło znowu do “ataku cybernetycznego ze strony Rosji”. Ale szczęśliwie atak został odparty w Polsce. Szef MON dodał, że zagrożenie “wzrasta z każdym dniem”. Oznacza to, że nie ma  żartów. Trzeba się zbroić na potęgę. Rosja może w każdej chwili uderzyć w Polskę. A jak uderzy, Musimy dać jej ostry odpór i odpędzić, aż pod Kreml.  

Jak mówił minister w TVP1, “zaatakowane przedsiębiorstwa na Ukrainie, które miały swoje oddziały w innych krajach – o ile w innych krajach europejskich zostały zablokowane – to w Polsce nie”. “W Polsce udało się uniemożliwić oddziaływanie na te przedsiębiorstwa, na ich systemy komputerowe” – powiedział minister obrony. Czyli Polska potęgą stoi.

“Mogę powiedzieć, że systemy, które posiadamy, którymi kierują głównie ludzie odpowiedzialni za Narodowe Centrum Kryptologii (NCK), są bardzo skuteczne. Wciąż Polska ma najlepszych kryptologów, najlepszy software na świecie” – podkreślił Antoni Macierewicz.

Jego zdaniem, trzeba sobie uświadomić, że sprawa obrony cybernetycznej, to nie jest kwestia “jakiejś wąskiej dziedziny”. “Atak cybernetyczny w dzisiejszych czasach może zniszczyć potencjał obronny i w ogóle potencjał całego państwa” – oświadczył szef MON.  

Minister wojny Macierewicz, odnosząc się do zapowiedzianej budowy polskich wojsk cybernetycznych, zaznaczył, że “proces ten wymaga czasu”. Jak wyjaśnił – to budowa pomieszczeń i pracowni na odpowiedni sprzęt, ale też “dobór kadry”, co jest zadaniem dużo poważniejszym.  

“Chcemy, żeby ona docelowo liczyła tysiąc cyberżołnierzy – ludzi, którzy będą kierować naszą obroną cybernetyczną” – podkreślił minister.  

Owszem – “dobór kadry” w budowie bardzo ważnych wojskowych zabezpieczeń cybernetycznych – jest wyjątkowo trudny. Ale dla nas chyba łatwy, skoro minister zdradził, iż “Polska ma wciąż najlepszych na świecie kryptologów”. Co oczywiście bardzo mocno cieszy Polaków.  

Sytuacja, według ministra jest coraz poważniejsza i groźniejsza. Rosja ma chrapkę nie tylko na Ukrainę, ale także na Polskę. Bo Ukraina ma cenne, najbardziej żyzne ziemie w Europie. A Polska – bezcenny dla potencjału militarnego Rosji uran, i to w pobliżu granicy z Kaliningradem.
Źródło: fakty.interia.pl.  

Stanisław Cybruch  

Na zdjęciu ilustracyjnym – szef MON Antoni Macierewicz. Foto: fakty.interia.pl.google.com.

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii partia, polityka, Polska, świat, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *