Wredny komentarz Pawła Kukiza o prezydent Warszawy na Powązkach

 

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy od XII wieku, jako dzień radosny, choć jest dniem zadumy nad tymi, co odeszli i nad naszym losem na Ziemi oraz tajemnicą śmierci… Niestety, nie dla wszystkich, jest taki. 

W Dzień Wszystkich Świętych na Starych Powązkach w stolicy, celebryci i znane postaci polityki, zbierały tradycyjnie do puszek pieniądze, na renowację zniszczonych przez czas, nagrobków, szczególnie zasłużonych ludzi. 

Na zdjęciu opublikowanym, m.in. przez portal wp.pl, widać prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i Marcina Święcickiego z PO, stojących na cmentarzu z puszkami. Szef partii Kukiz’15, krótko to skomentował na Facebooku: “HGW i puszka… Altruizm czy proroctwo?” 

Paweł Kukiz – jak zauważyli internauci – skomentował wyjątkowo złośliwie udział prezydent Warszawy w zbiórce pieniędzy na cmentarzu. To niegodne posła – reprezentanta narodu, aby w takim dniu, takimi słowami publicznie, taką hańbiącą postawę prezentować.  

“Kilka ostatnich postów było “zadumanych” 

Natychmiast pod wpisem Pawła Kukiza, rozgorzała dyskusja poruszonych internautów, że nawet we Wszystkich Świętych polityk pokusił się na złośliwy i wredny komentarz, wobec prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

“A może zamiast tego zdjęcia, Panie Pawle, chwila zadumy nad życiem i śmiercią… Czy nawet w tym dniu potrzeba nam polityki… Coraz bardziej jest mi smutno, że na Pana głosowałam” – skomentowała jedna z jego wielbicielek.  

Paweł Kukiz, w odpowiedzi na ten komentarz, stwierdził, że kilka ostatnich postów było “zadumanych” i w tym też można znaleźć inspirację do “zadumy nad życiem i śmiercią”. “Choćby wspominając ś.p. Jolantę Brzeską” – napisał poseł, polityk swojej partii.  

Praca komisji weryfikacyjnej 

We wtorek komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie zajmowała się sprawą kamienicy przy ul. Nabielaka 9. Mieszkała tam działaczka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska, która w niewyjaśnionych okolicznościach zginęła w 2011 roku. Dowody wskazują na morderstwo.  

Przeczytaj też>>> Tajemnicza śmierć Jolanty Brzeskiej. Prokuratura po raz kolejny przedłużyła postępowanie w tej sprawie.  

Przed komisją weryfikacyjną ministra Jakiego nie stawiła się po raz kolejny Hanna Gronkiewicz-Waltz. Reprezentują ją pełnomocnicy.

Natomiast przed komisją zeznawał były komisarz Warszawy Mirosław Kochalski, który rządził miastem po tym, jak prezydentem Polski został Lech Kaczyński. To on, jako komisarz, wydał decyzję o reprywatyzacji kamienicy przy ul. Nabielaka 9.  

Prace komisji reprywatyzacyjnej trwają kilka miesięcy. Ma ona uprawnienia komisji śledczej i możliwość odbierania niesłusznie pozyskanych nieruchomości. Jak dotąd, komisja zwróciła już miastu, niektóre kamienice. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził, że wartość wyłudzonych nieruchomości sięga miliarda zł. Zdaniem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, komisja nie ma mocy prawnej.
Źródło: wiadomosci.wp.pl.  

Stanisław Cybruch  

Na zdjęciu ilustracyjnym – Paweł Kukiz skomentował. Foto: wiadomosci.wp.pl.google.com.

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii ludzie, partia, pieniądze, polityka, Polska, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *