7 grudnia o. Rydzyk zadzwonił do Szydło i nie przebierał w słowach

 

Redemptorysta chwalił Polskę, nazywał nasz kraj “wyspą normalności” i ostrzegał przed złymi siłami, które “uwzięły się na Polskę”. 

Tadeusz Rydzyk z Torunia, ma wiele do powiedzenia za rządów PiS, to chyba każdy wie. Bo ojciec prezes i dyrektor Radia Maryja wcale się z tym nie kryje. W trakcie audycji swojego Radia Maryja zadzwonił, żeby doradzić Beacie Szydło, która akurat gościła w jego rozgłośni! 

“Nie podlizujmy się za wszelką cenę tym, którzy dadzą nam jakieś dotacje” – oświadczył toruński wielebny ojciec redemptorysta. Szefowa rządu była właśnie gościem “Rozmów niedokończonych”, emitowanych na antenie Radia Maryja i w Telewizji Trwam. 

Do najciekawszych momentów wspólnej audycji obu mediów, należą te, kiedy do studia dzwonią słuchacze. W środę 7 grudnia jednym z nich okazał się… o. Rydzyk! Nie zadawał pytań pani premier, pozwolił sobie na szerszą swobodną wypowiedź. 

Ojciec dyrektor i prezes w jednym, chwalił Polskę, nazywał nasz kraj “wyspą normalności” i ostrzegał przed siłami “liberalno-libertyńskimi”. Bo jego zdaniem “złe duchy uwzięły się na Polskę”.  

“Złe duchy uwzięły się na Polskę, bo Polska jest światłem dla Europy, dla świata. Niemcy nam zazdroszczą, że prezydent klęka, premier klęka. Oby to było konsekwentne” – przekonywał Rydzyk. Nie obyło się jednak bez reprymendy! Po uszach oberwał nie kto inny, jak Andrzej Duda.  

“Gdy myślę o rządach, gdy przyszła “dobra zmiana”, to myślałem, że będzie wszystko razem. Z całym szacunkiem, ale jak zobaczyłem, jak pan prezydent wetuje różne ustawy, (zastanawiałem się – przyp. red.) czy to tylko polityczne gry, czy to jest rzeczywiście? – dopytywał ojciec dyrektor. Pozwolił sobie także doradzić szefowej rządu.  

Według redemptorysty z Torunia, nie należy się uzależniać od fundatorów, tych, którzy potrafią sypnąć groszem. – Trzymajmy się pana Boga, zasad, nie podlizujmy się za wszelką cenę tym, którzy dadzą nam jakieś dotacje. Na tym się przyszłości nie zbuduje. Buduje się przyszłość na prawdzie o Bogu, człowieku, narodzie – oświadczył o. Rydzyk.  

Dyrektor Radia Maryja ujął się także za jednym ze swoich ulubionych ministrów, szefem resortu środowiska, Janem Szyszką. “Oni już piszą na tych portalach, w tych gazeciskach, że minister Szyszko musi odejść. Za co?” – pytał o. Rydzyk.  

I odpowiadał: “Za to, że jest za bardzo polski? Co się dzieje? Ufam panu Bogu i ufam w rozsądek ludzi. Inni o pani premier też mówią. Dzisiaj oglądałem, nie będę mówił, na jakich kanałach. Tłuką to i tłuką” – słyszeli jego słuchacze.  

Zarówno Beata Szydło jak i ojciec prowadzący cierpliwie wysłuchali monologu o. Tadeusza Rydzyka. – Ojciec Dyrektor powiedział o bardzo ważnych kwestiach dotyczących tego, w jaki sposób powinniśmy pojmować pozycję Polski i budować tę Polskę – podsumowała pani premier. Po czym słuchacze Radia Maryja i TV Trwam usłyszeli, że będzie zmiana premiera?
Źródło: fakt.pl.  

Oprac. Stanisław Cybruch  

Na zdjęciu ilustracyjnym – O. Rydzyk zadzwonił do Szydło. Doradzał w sprawie pieniędzy. Foto: fakt.pl.google.com.

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii ludzie, partia, pieniądze, polityka, Polska, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *