O. Rydzyk o wielkie pieniądze zabiega nieustannie. I jak chce tak dostanie

 

Każdy lubi prezenty, nawet bez specjalnych okazji. Bo prezenty – wiadomo – to coś wyjątkowego, przyjemnego, słodkiego… A jeśli są to najlepiej w postaci milionów? Na takie leci pewien ktoś z redemptorystów zakonu.  

Dyrektor i prezes Radia Maryja i TV Trwam otrzymuje prezenty to znak bliskich Świąt Bożego Narodzenia. Hojność rządu PiS wobec o. Rydzyka jest wyjątkowa. Rząd Beaty Szydło, jak święty Mikołaj, obdarował słynnego duchownego z Torunia, wieloma milionami złotych.  

Jak się okazuje, Fundacja Lux Veritatis należąca do o. Tadeusza Rydzyka, dostanie prawie 12 mln zł dofinansowania. Pieniądze mają być przekazane na rozbudowę Geotermii Toruńskiej. Podpisanie umowy w tej sprawie, według RadioZET.pl, może nastąpić w najbliższych dniach.  

Dotację przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), w ramach unijnego programu rozbudowy sieci ciepłowniczej w Toruniu – podał portal Radia Zet. Geotermia Toruńska ma zasilić w ciepło toruńskie szkoły i akademiki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.  

Wspomniane 12 mln złotych to nie pierwsza dotacja, którą otrzymała za rządów PiS, Fundacja Lux Veritatis. Posłowie opozycji doliczyli się, że na konta powiązane z o. Rydzykiem, trafiło od 2015 r. blisko 40 mln zł, z czego 26 mln zł stanowiło odszkodowanie za cofnięcie dofinansowania na Geotermię Toruńską, w czasach rządów PO-PSL.  

Duże pieniądze z ministerialnych budżetów, m.in. ministra sprawiedliwości, szefa obrony narodowej, spraw zagranicznych i ochrony środowiska – pochłonęły także reklamy i ogłoszenia w Radiu Maryja oraz Telewizji Trwam. Zdaniem opozycji, szacowane dotacje wynoszą setki tysięcy złotych. Ponadto o. Rydzyk otrzymał także 3 mln zł z Ministerstwa Sprawiedliwości za przeprowadzenie szkoleń medialnych.  

Jedno jest pewne: o. Rydzyk nie dostanie 45 mln złotych odszkodowania. Gdański Sąd Apelacyjny postanowił bowiem, że firma, która wykonała odwiert związany z poszukiwaniami w Toruniu wód termalnych, nie musi płacić odszkodowania Fundacji Lux Veritatis.
Źródło: Superbiz.se.pl i radiozet.pl.  

Oprac. Stanisław Cybruch

Na zdjęciu ilustracyjnym – Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: fakt.pl.google.com.

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii ludzie, partia, pieniądze, polityka, Polska, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *