Metropolita abp Głódź: Polskich spraw nie rozstrzygnie ulica ani zagranica

 

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, w trakcie pasterki 24 grudnia 2017, odbywającej się w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku, gdy głosił homilię, przemienił się na jakiś czas w polityka partii rządzącej.  

“Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica – ostrzegał podczas pasterki w Katedrze Oliwskiej, metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. “Ani ręka podniesiona w Brukseli i wymierzona przeciw rozporządzeniom w Polsce. Ani poklask dla decyzji, które negują suwerenność naszego ustawodawstwa” – mówił pod adresem polityków UE.  

Hierarcha gdański podkreślił, że “nie wolno na kilka dni przed Bożym Narodzeniem mylić święta Bożego Narodzenia z Halloween, i straszyć królem Herodem”. Lud Boży Polaków nie straszy się ani Halloweenem, ani tym bardziej groźnym, niczym topór kata lub antycznym Herodem.  

“Święta Bożego Narodzenia dla nas to święta wielkie to cenna tradycja. Kardynał Stefan Wyszyński, ilekroć udawał się za granicę w czasach PRL –  za Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego, nigdy nawet o I sekretarzach źle nie mówił, nie mówiąc już o problemach w ojczyźnie” – podkreślał arcybiskup.  

“Mówi się o tym, ale więcej jest w tym propagandy, niż czynów o potrzebie przyjęcia uchodźców. My wiemy, co to jest emigracja i uchodźstwo, szukanie obcej ojczyzny. Z samej naszej archidiecezji, skierowaliśmy konkretnych 843 adresy do rodzin w Syrii, które mamy na utrzymaniu.”

“To jest też dzieło. Niech tam żyją, pracują, cieszą się własnym niebem i niech się modlą przy naszej pomocy” – zaznaczył metropolita.  

Nie po raz pierwszy metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, demonstrował publicznie swoje inklinacje czy też sympatie kierowane jednoznacznie pod określony adres partyjny rządzącej partii. Skierował jednocześnie swoje polityczne niechęci lub raczej predylekcję wobec tych z “podniesioną ręką w Brukseli”.
Źródło: rmf24.pl.

Oprac. Stanisław Cybruch  

Na zdjęciu ilustracyjnym – “Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica”. Foto: tvn24.pl.google.com.

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii Europa, ludzie, partia, polityka, Polska, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *