To niezwykły widok: struś biegnący w śnieżycy ulicami miasta

 

Widok biegnącego emu podczas śnieżycy, w małym miasteczku angielskim, był czymś tak niezwykłym, jak padający śnieg w Australii.  

Struś emu, ptak szybko biegający, o długości ciała 150-190 cm i wadze 30-55 kg – zamieszkały całą Australię – okazał się być w połowie stycznia 2017 roku dziwnym widokiem, gdy biegł szybko ulicami miasteczka Tollesbury, w pobliżu Essex w Anglii.

Biegnący emu mocno zdziwił mieszkańców miasteczka, tym bardziej, gdy z wielkim pędem przemieszczał się w gęsto padającym śniegu, i miał sobie za nic kapryśną pogodę.  

Struś australijski w środku miasta, w dodatku w zimie, nie jest w tamtych stronach Anglii częstym zjawiskiem. Jednak z takim widokiem mieszkańcy Tollesbury, blisko Essex, spotkali się chyba po raz pierwszy.

Wychodząc ze swoich domów, w podziwie widzieli szybko biegnącego emu, któremu za nic były trudne warunki pogodowe i ruchliwe ulice.  

“Byłem absolutnie zdziwiony. Nic podobnego nigdy nie działo się w Tollesbury” – dodał ktoś pochodzący z innego miasteczka, Denvonport.  

Jak podaje portal News.com.au, zwierzę zdążyło przebiec całkiem spory odcinek, aż w końcu zostało schwytane. Jak się okazało, ptak o imieniu Farage należy do starszej kobiety, zamieszkałej w okolicy. Właścicielka emu nie kryła wdzięczności za pomoc w znalezieniu jej przyjaciela.

“Kilka osób przyparło go do muru, i zawróciło w drugą stronę, skąd przybiegł. Jeden z mężczyzn zdołał złapać go za szyję i zabrano go do domu” – relacjonują mieszkańcy.  

Emu to duży ptak, choć nielotny, szybko biegający. W naturze mieszka na ziemiach zawsze ciepłej Australii. Zatem nic dziwnego, że pojawienie się emu w zimowej scenerii, w jednym z angielskich miasteczek, przyprawiło niejednego przechodnia, o zawroty głowy.

Miał szczęście, biegnący emu w popłochu podczas śnieżycy ulicami, że nic złego się jemu nie stało. I szybko wrócił bez szwanku do swojego domu w Anglii.
Źródło: fakty.interia.pl.  

Oprac. Stanisław Cybruch

Na zdjęciu ilustracyjnym – australijski struś emu. Foto: sprzedajemy.pl.google.com.

Share
Ten wpis został opublikowany w kategorii Europa, ludzie, świat, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *